Арча һәм Әтнә районнарындагы яңа Арча - Олы Әтнә - Иске Кишет автомобиль юлы файдалануга тапшырылган

2018 елның 9 октябре, сишәмбе

Арча һәм Әтнә районнары халкын кырда төзелгән 5 км озынлыктагы Арча – Олы Әтнә – Иске Кишет автомобиль юлы барлыкка килүе куандырган. Аның төзелеше 135 млн сумга төшкән.

«Кырда үсемлек катламын алдылар, юл нигезен салдылар, юлны нульдән ясадылар. Халык аны күптән сораса да, төзү мөмкинлеге булмады, чөнки безнең муниципалитет Арча районы авыллары белән бәйләнмәгән. 2016 елда безгә Арча районының өч хуҗалыгы кушылгач, республика җитәкчелеге килеште. Юл бу ел дәвамында төзелде. Хәзер безнең халыкның Атнәгә, ә анда инде Казанга кадәр барып җитү белән проблемалары юк. Арча аша йөргәнгә караганда яхшырак, алар юлны кыскарттылар», - дип сөйләде Әтнә муниципаль районы башкарма комитеты җитәкчесе Фәрит Нуриев.

Иске Кишет авылында яшәүче Гөлфия Габитова «элек хәтта күрше авылга да бару газап иде», дип ышандырды. «Әти - бабаларыбыз тракторларда барып йөргәннәр», - диде ул.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: