Татарстанның транспорт комплексы профсоюзына 100 ел!

2019 елның 4 октябре, җомга

Бүген Хезмәт сараеның зур залында Татарстан Республикасының автомобиль транспорты һәм юл хуҗалыгы хезмәткәрләре профсоюзының 100 еллыгына багышланган тантаналы чара узды. Татарстан транспорт комплексының һөнәри берлегенең туу һәм барлыкка килү тарихы турында Һөнәр берлегенең республика комитеты рәисе Юрий Данилов сөйләде.

Хәзерге вакытта автотранспорт һәм юл хуҗалыгы хезмәткәрләре профсоюзының Татар республика комитетында тармакның 29 предприятиесе, 9823 хезмәткәр һәм 1337 укучы һөнәри хезмәт күрсәтә.

ТР Транспорт һәм юл хуҗалыгы министры урынбасары Андрей Егоров сәламләү сүзе белән чыгыш ясады.  ТР Транспорт һәм юл хуҗалыгы министры Ленар Сафин исеменнән ул тармак профсоюзын актив эше өчен котлады, уңышлар теләде һәм юбилей адресын тапшырды.

Аннары профсоюз активын бүләкләү тантанасы булды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: