Җиңү Көне Белән!

2024 елның 9 мае, пәнҗешәмбе

Хөрмәтле татарстанлылар! Кадерле ватандашлар!

Сезне чын күңелдән Бөек Ватан сугышында совет халкының Җиңүенең 79 еллыгы белән котлыйбыз!

9 Май — Ватан һәм дөнья тарихында изге дата. Бөек Җиңү безнең һәрберебезнең йөрәгенә тәэсир итә, әхлакый ориентирлар бирә, илебез, ата-бабаларыбыз батырлыгы өчен горурлык белән тутыра, Ватанга хезмәт итәргә рухландыра.

Бүгенге тормышыбызның барлык казанышлары безнең бабаларыбызның һәм бабаларыбызның батырлыгы аркасында гына мөмкин булды. Бу бәйрәм, тарихи хакыйкатькә сакчыл мөнәсәбәт барлык милләт һәм төрле яшьтәге миллионлаган россиялеләрне берләштерә. Халык батырлыгы үлемсез. Ул безнең йөрәкләрдә мәңгегә. Бу генетик код барлык киләсе буыннарга тапшырылачак.

Безнең уртак хәтер көнендә без ныклык, затлылык һәм фидакарьлек, Ватан сугышы геройларына һәм бүген илебез мәнфәгатьләрен кайнар чикләрдә яклаучыларга данлы сугышчан һәм хезмәт традицияләрен саклаган һәм арттырган өчен рәхмәт әйтәбез.

Безнең сугышчылар махсус хәрби операциянең катлаулы бурычларын хәл итеп, Ватанны батырларча яклыйлар. Патриотизм, гражданлык, бурычка тугрылык, Ватанга тугры хезмәт итүнең героик үрнәкләре бу традицияләр һәм мәңгелек кыйммәтләр элеккечә россиялеләрне берләштерә һәм безнең Җиңүне якынайта. Бу авыр, әмма тәкъва юлда безнең һәрберебезнең өлеше һәм, әлбәттә, Җиңүнең безнең артта булачагына ышану бик мөһим.

Кадерле дуслар! Бу бәйрәм көнендә тынычлык һәм игелек, сәламәтлек һәм иминлек теләкләребезне кабул итегез! Илебезнең көче ныгысын! Россиянең даны артсын!

Хөрмәт белән,
ТР Транспорт һәм юл хуҗалыгы министрлыгы.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: