Ноябрь бәйрәмнәренә ерак араларга йөрүче 160 артык өстәмә поезд билгеләү планлаштырыла

2021 елның 21 сентябре, сишәмбе

Ноябрьнең бәйрәм көннәрендә пассажирлар йөртүгә арткан ихтыяҗны тәэмин итү өчен «РТЮ» холдингы иң кирәкле юнәлешләрдә 160 тан артык өстәмә поезд билгеләргә планлаштыра.

2021 елда ноябрь бәйрәмнәренә багышланган ял көннәре 4-7 ноябрьгә туры килә. 3 ноябрьдә иң күп пассажирлар саны булачак, кире юнәлештә максималь пассажирлар агымы 7 ноябрьгә туры килер дип көтелә.

Өстәмә поездлар, аерым алганда, Мәскәү һәм Санкт-Петербург, Казан, Пенза, Түбән Новгород, Саратов, Волгоград, Самара, Уфа, Белгород, Орск арасында, Санкт-Петербург – Киров, Түбән Новгород – Ижевск, Казан – Санкт-Петербург маршрутларында, шулай ук кайбер популяр туристик юнәлешләрдә, әйтик, Сортавала – Рускеал маршруты буенча, һ. б. юнәлешләрдә йөриячәк.

Ерак араларга йөрүче поездларга билетларны «РТЮ» ААҖ рәсми сайтында, «РТЮ Пассажирларга» мобиль кушымтасы ярдәмендә һәм тимер юл кассаларында сатып алырга мөмкин.

Фото: s.zhd-online.ru

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: