ИМРФда ел саен Попечительләр советы утырышы узды

2024 елның 12 марты, сишәмбе

2024 елның 12 мартында Советлар Союзы Герое исемендәге диңгез һәм елга флот институтында М.П. Девятаев - «Идел дәүләт су транспорт университетының» Казан филиалы Попечительләр Советының еллык җыелышын үткәрде. Совет 2018 елда социаль партнерлыкны киңәйтү һәм һөнәри белем бирү системасында иҗтимагый-гражданлык идарә итү формаларын үстерү, институтка устав бурычларын тормышка ашыруда ярдәм күрсәтү, студентларны укыту, тәрбияләү, перспективалы программаларны үстерүдә ярдәм итү, фәнни, техник һәм мәдәни хезмәттәшлекне киңәйтүгә һәм үстерүгә ярдәм итү максатларында төзелгән.

Попечительләр советы утырышында Татарстан Республикасы Транспорт һәм юл хуҗалыгы министры урынбасары Айрат Садыков, «Идел дәүләт су транспорты университеты» югары белем бирү федераль дәүләт бюджет учреждениесенең яшьләр сәясәте буенча проректоры Максим Кручинин, Казан су юллары һәм суднолар йөрү районы башлыгы Алексей Евсеев, «Татарстан Республикасы флоты» АҖ генераль директоры Роман Лизалин, АҖнең Хокук мәсьәләләре һәм персонал белән идарә итү буенча генераль директор урынбасары катнашты ««Ак Барс» суднолар төзү корпорациясе» Ленар Хуҗиәхмәтов, «Кама» суднолар компаниясе» ҖЧҖ директорының беренче урынбасары Азат Зәйнетдинов, «А.М. Горький исемендәге Яшел Үзән заводы» АҖ директорының персонал белән идарә итү буенча урынбасары Рамил Садыков, «Татфлот «СК» АҖ генераль директоры Дамир Исмәгыйлев, «ФЛОТ СЕРВИС» ҖЧҖ директоры Екатерина Романова.

Совет рәисе - Татарстан Республикасы Транспорт һәм юл хуҗалыгы министры урынбасары Айрат Садыковны тыңладылар, ул Советлар Союзы Герое М.П. Девятаев исемендәге диңгез һәм елга флоты институтының Попечительләр советының VII утырышы башлануы турында игълан итте.

Совет рәисе - Татарстан Республикасы Транспорт һәм юл хуҗалыгы министры урынбасары Айрат Садыковны тыңладылар, ул Советлар Союзы Герое М.П. Девятаев исемендәге диңгез һәм елга флоты институтының - «Идел дәүләт су транспорт университетының» Казан филиалы Попечительләр советының VII утырышы башлануы турында игълан итте.

Айрат Халит улы Попечительләр Советында катнашуы өчен барысына да рәхмәт белдерде һәм институт төбәктә флот өчен кадрлар белән тәэмин итүче бердәнбер, динамик үсештә булуын билгеләп үтте.

Видеоконференцэлемтә режимында катнашучыларга сәламләү сүзе белән Идел буе дәүләт су транспорты университетының яшьләр сәясәте буенча проректоры Максим Кручинин мөрәҗәгать итте.

Попечительләр советының төп мәсьәләләре булып Советлар Союзы Герое М.п. Девятаев исемендәге ИМРФ КФ ФГБОУ ВО «ИДСТУ» эшчәнлеге нәтиҗәләре һәм институтның үсеш перспективалары турында хисап тора. Доклад белән институт директоры Ильяс Салахов чыгыш ясады, ул институтның мәгариф эшчәнлеге, фәнни, тәрбия, һөнәри юнәлеш бирү өлкәсендә хисап бирде, 2023 елда кабул итү кампаниясе эшенең нәтиҗәләрен, югары уку йортын матди-техник җиһазландыруны яктыртты. 2023 елдагы эш нәтиҗәләреннән соң Попечительләр советы әгъзалары алдында институт үсеше перспективалары тәкъдим ителде.

Попечительләр советы әгъзаларының ачык тавыш бирү юлы белән Советлар Союзы Герое М.П. Девятаев - «Идел дәүләт су транспорт университетының» Казан филиалы 2023 елдагы эшен канәгатьләнерлек дип санарга, югары уку йортын үстерү перспективаларын кабул итәргә һәм расларга карар ителде.

Утырыштан соң Попечительләр советы әгъзалары өчен уку аудиторияләре буенча экскурсия үткәрелде, анда читтән торып уку формасындагы укучылар сессиясе тәмамлана. Ачык диалог форматында кунаклар студентларга уку процессы буенча сораулар бирә, шулай ук үз оешмаларына эшкә чакыра алганнар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: