Татарстанның иң яхшы такси йөртүчесе Луиза Бадреева булды

2024 елның 25 апреле, пәнҗешәмбе

Казанда «Россиядә иң яхшы такси йөртүче» конкурсының төбәк этабы узды.

24 апрельдә Татарстан Республикасында 2023 ел сезонының «Россиядә иң яхшы такси йөртүче» конкурсының төбәк этабы узды. Ярышларда 15 такси йөртүчесе катнаша, алар арасында 6 кыз була.

Хөрмәтле кунаклар

Конкурста катнашучыларны «Россиядә иң яхшы такси йөртүче» проекты җитәкчесе Казанин Кирилл Викторович һәм Татарстан Республикасы Транспорт һәм юл хуҗалыгы министрлыгының транспорт идарәсе башлыгы Хисаметдинов Марат Нәгыйм улы сәламләде.

Региональ этап ТР Транспорт һәм юл хуҗалыгы министрлыгы ярдәме белән үтте.

Ярышлар ничек үтте: юл хәрәкәте кагыйдәләре, тарихны белү һәм машина йөртү

Конкурсның төбәк этабы Казанда Эчке эшләр министрлыгының ЮХИДИ идарәсендә Оренбург тракты урамы, 5нче йорт адресы буенча узды. Ярышлар җирле вакыт буенча 13:30 сәгатьтә башланды. Беренче чиратта катнашучылар таксомотор законнарына, юл хәрәкәте кагыйдәләренә, медицина ярдәме нигезләренә кагылышлы ике теоретик тур сорауларына җавап бирделәр. Шулай ук Татарстанның урам-юл челтәренең һәм истәлекле урыннарының белемнәрен күрсәтергә кирәк иде.

Иң кызыклы һәм тамашалысы өченче – гамәли – турда башланды. Конкурсантлар җиңел булмаган маневрлау фигураларын башкарып, җайлылык һәм җентеклелек буенча ярыштылар. Машина йөртүчеләрнең осталыгын бәяләргә машина түбәсендә су салынган традицион стакан ярдәм иткән. Өстәвенә, бу юлы ватылган стакансыз булмый: катнашучыларның берсе аны финишка кадәр исән-сау алып барып җитә алмый.

Төбәк этабы җиңүчеләре:

I урын - Бәдриева Луиза Зөфәр кызы (73 балл).

II урын - Парпиев Таһир Рәхмәтулла улы (68 балл).

III урын-Кляйн Алексей Эдуардович (60 балл).

Җиңүчеләр өчлеге конкурсны оештыручылардан – таксины үстерү буенча Иҗтимагый советтан 30 мең сум приз фондын бүлеште.

«Татарстан 2023 ел сезонында «Россиядә иң яхшы такси йөртүче» конкурсының төбәк этабы үткән соңгы субъект булды. Хәзер финалистларның тулы исемлеге формалаштырылган. Әйтергә кирәк, Казанда ярышлар бик тыгыз үтте. Күп кенә конкурсантлар җиңүгә дәгъва итә алган. Ләкин нәтиҗәдә интрига булмаган. Төбәк этапларының күп тапкыр җиңүчесе һәм Бөтенроссия һөнәри осталык конкурсының ике тапкыр җиңүчесе Луиза Бадреева финалда кабат үз төбәген тәкъдим итәчәк», - дип сөйләде «Россиядә иң яхшы такси йөртүче» проекты җитәкчесе Кирилл Казанин.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: