Гыйнвар-февраль айларында дәүләт тимер юллары терминалында 930 мең тоннага якын йөк эшкәртелгән

2024 елның 28 марты, пәнҗешәмбе

Горький тимер юлы Терминалы 2024 елның 2 аенда 928 мең тонна йөк эшкәрткән, шул исәптән:
• Тихорецкая (Татарстан Республикасы) - 104,8 мең тонна;
• Доскино (Нижегород өлкәсе) 87,8 мең тонна;
• Юрьевец (Владимир өлкәсе) 74,9 мең тонна;
• Котельнич (Киров өлкәсе) 66,4 мең тонна;
• Чернушка (Пермь крае) 66,34 мең тонна.

Горький магистрале хезмәткәрләре Яңа сервисларны актив куллана, шул исәптән «Цм-Экспедитор», «Тиз җавап бирү сервисы» һәм «Йөкләү остасы».

Горький тимер юлы терминалында комплекслы транспорт хезмәте күрсәтелә: йөкнең барлык төрләрен йөкләү, бушату, аларны ябык складларда һәм ачык мәйданчыкларда саклау, ташу документларын рәсмиләштерү, йөкләрне таможня рәсмиләштерү, чистарту, юып төшерү һәм ветеринария-санитария эшкәртү хезмәтләре, шулай ук йөкне бушаткач вагондар/контейнерларны дезинфекцияләү.

Шулай ук йөк җибәрүчеләр белән үзара мөнәсәбәтләрнең «цифрлы моделе» эшенә актив кертелә. Хәзер «РЖД» ААҖ сайтындагы «Шәхси кабинетта» магистральнең һәр клиенты терминал-склад комплексы хезмәтләреннән дистанцион файдалана ала.

Белешмә:
Горький тимер юлы ААҖ филиалы «РЖД» Россия Федерациясенең 15 субъекты территориясе буенча уза, алар арасында 8 өлкә (Мәскәү, Владимир, Түбән Новгород, Киров, Свердловск, Вологда, Рязань, Ульяновск), 6 республика (Мордовия, Чувашия, Удмуртия, Татарстан, Марий Эл, Башкортостан) һәм Пермь крае.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: