март, 2015 ел
сишәмбе
Казанның “Көньяк” автовокзалы бәйрәм көннәрендә өлкәара һәм муниципальара юнәлешләрдә өстәмә рейслар оештыра: Тольятти, Уфа, Димитровград, Оренбург, Салават, Әлмәт, Түбән Кама, Яр Чаллы, Чистай, Лениногорск, Баулы, Бөгелмә, Нурлат, Чирмешән, Болгар, Яңа Чишмә, Зөя, Базарлы Матак һәм башкалар.
Татарстан Республикасы гражданнар оборонасының юл хезмәте белән ТР Транспорт һәм юл хуҗалыгы министрлыгы оештырган махсус өйрәнүләрнең нәтиҗәләре чыгарылды.
Казанда Солтан Галиев мәйданы 4 марттан алып 1 апрельгә кадәр транспорт хәрәкәте өчен ябыла.
Татарстан Республикасы территориясендә 38 исерек килеш транспорт чарасы белән идарә итүче ачыкланган. Шулай ук юл хәрәкәте кагыйдәләрен бозып каршы як юлга чыгуның 78 очрагы, 49 очрак – балаларны махсус балалар утыргычы белән җиһазландырылмаган транспортта йөртү һәм 624 очрак - куркынычсызлык каешын эләктермәү теркәлгән.

Сосновка-Кизнер аралыгында ремонт эшләре башкару сәбәпле 13 нче мартта 6379 нчы номерлы Кизнер-Нократ Аланы шәһәр яны поездының расписаниесе үзгәрәчәк.

Татарстан буенча муниципальара маршрутларга мониторинг системасында 294 автобус чыккан. Республика юлларында 217 берәмлек юл техникасы эшләгән, шул исәптә төбәк юлларында - 114.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: